Žena zbog grešaka u liječenju ostala bez noge. Pulska bolnica morati platiti 226.636€
PULSKI Općinski sud objavio je najnoviju presudu prema kojoj Opća bolnica Pula mora platiti oko 226.636 eura odštete jednoj bivšoj pacijentici i njezinom suprugu zbog grešaka u liječenju uslijed kojih je žena na kraju ostala bez noge, piše Istarski. Radi se o svoti u koju još treba uračunati zatezne kamate.
Sve je počelo 2011. kada je žena primljena i liječena u pulskoj Općoj bolnici zbog kompliciranog prijeloma gornjeg dijela goljenične kosti, odnosno tibije ili cjevanice. Već u ranom postoperativnom tijeku nastala je infekcija stafilokokom u predjelu prijeloma.
Infekcija je dovela do usporenog liječenja s nepovoljnim ishodom, čije posljedice žena i dalje trpi. Pacijentica se liječila i u drugim ustanovama koje također snose dio odgovornosti. Kasnije je došlo do više grešaka u liječenju, navodi Istarski.
"Nitko me nije upozorio da ću fantomske bolove osjećati cijeli život. Da sam to znala, radije bih umrla nego pristala na amputaciju"
Bivša pacijentica je u svojem iskazu navela da ne zna koliko je operacija imala, koliko puta su je uspavljivali, koliko su fiksatora stavljali i vadili te koliko puta joj je noga bila u gipsu, longeti i slično.
Žena je liječena od 2011. do 2016., a i danas povremeno ide na razne preglede. Kaže da je nitko nije upozorio na to da će imati fantomske bolove cijeli život nakon što joj amputiraju nogu. "Da sam to znala, radije bih umrla nego pristala na amputaciju", rekla je u iskazu.
Od prvog liječenja u pulskoj bolnici sve je krenulo nizbrdo i počelo se komplicirati, navodi žena. Ističe da je nakon prve operacije vidjela da nešto nije u redu jer joj je noga strašno naticala, boljela je i da je iz rane neprestano curio gnoj. Nije joj jasno kako liječnici kao stručnjaci to nisu znali i nešto poduzeli na vrijeme.
Vještak: Došlo je do liječničke greške u Općoj bolnici Pula
Sudski postupak završio je prije nekoliko dana, a saslušano je više vještaka sudske medicine. Na kraju je prevagnulo mišljenje vještaka, što je prihvatio i sud, da je došlo do liječničke greške kada su u Općoj bolnici Pula uočili jednu fistulu na nozi pacijentice.
Vještak je kazao da je tada postojala indikacija za liječenje i saniranje infekcije te odgovarajući tretman u trajanju od 12 tjedana, što je bolnica propustila učiniti i tako je postupila protivno pravilima struke, piše Istarski.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati