Može i bez Suareza: Liverpool u Newcastleu zabio šest golova!

TEK je drugi put ove sezone Liverpool u prvenstvu istrčao bez svog prvog strijelca Luisa Suareza. Kao da je to dodatno razbudilo "redse" koji su s nevjerojatnih 6:0 pregazili Newcastle u gostima!

Spomenuti urugvajski napadač odradio je prvu od deset utakmica suspenzije jer je ugrizao protivnika na utakmici s Chelseajem.

Već u 3. minuti Agger je zabio za vodstvo gostiju, a Henderson u 17. povisio na 0:2, koliko je stajalo i na poluvremenu. Newcastleu rane izmjene nisu pomogle, već nakon deset minuta nastavka Daniel Sturridge zabio je treći, a u 60. i četvrti gol "redsa". Stevenu Gerrardu značio je to zavrijeđeni odmor, a s klupe je ušao Fabio Borini. Samo dvije minute kasnije zabio je za 0:5, a još dvije kasnije Henderson je postavio konačni rezultat. "Svrake" su završile s igračem manje nakon isključenja Debuchyja u 75. minuti.

Liverpool se davno oprostio od Europe i na sedmom mjestu radi na planovima za sljedeću sezonu, dok je Newcastle tik iznad zone ispadanja.