Čilić skočio za 404 mjesta na ATP ljestvici

HRVATSKI tenisač Borna Ćorić pao je jedno mjesto na najnovijoj ATP ljestvici, koja je objavljena u ponedjeljak, i sada zauzima 98. poziciju, dok je Marin Čilić zabilježio skok od čak 404 mjesta. Čilić, koji je zbog ozljede pauzirao gotovo cijelu prošlu godinu i veći dio ove, popeo se sa 777. na 373. mjesto zahvaljujući plasmanu u polufinale na teniskom turniru u Huangzhouu.

Danas će u polufinalu igrati protiv američkog predstavnika Brandona Nakashime. Ako pobijedi, u finalu će ga čekati bolji iz ogleda kineskih tenisača Zhizhena Zhanga i Yunchaoketea Bua. Čilić je zbog problema s koljenom propustio cijelu 2023. godinu, a u svibnju ove godine bio je na posljednjoj operaciji, kada je poručio da se želi i dalje profesionalno baviti tenisom.

Dosad je imao sjajnu karijeru u kojoj je osvojio 20 turnira i 2018. bio treći tenisač svijeta. Među ostalim, 2014. osvojio je US Open te bio u finalima Australian Opena i Wimbledona. Od turnira je zaradio više od 30 milijuna eura.

Napredak hrvatskih tenisača

Duje Ajduković napredovao je dva mjesta i sada je 106. tenisač svijeta, a napredak su ostvarili i Mate Dodig, Mili Poljičak i Dino Prižmić. Dodig se popeo s 291. na 275. poziciju, Poljičak s 328. na 326., a Prižmić s 351. na 348. poziciju Među prvih deset tenisača nije bilo promjena. Prvi je Talijan Jannik Sinner, drugi Nijemac Alexander Zverev, a treći Španjolac Carlos Alcaraz.