Sjajan dvoboj hrvatskog i srpskog centra u NBA ligi. Pogledajte Zupca protiv Jokića

IVICA ZUBAC odigrao je sjajno na gostovanju kod Denver Nuggetsa, a njegovi su Los Angeles Clippersi stigli do pobjede 109:104. Hrvatski centar pod obručima se borio s trostrukim i aktualnim najkorisnijim igračem NBA lige i ostvario učinak od 24 koša, 15 skokova i četiri asistencije.

Nakon 21 poena i devet skokova protiv Phoenix Sunsa u prvoj ovosezonskoj utakmici Clippersa, Zubac je dodatno povisio igru i protiv najboljeg na svijetu stigao do moćnog double-doublea. Pritom su Clippersi nadoknadili -7 iz posljednje dionice susreta, a onda i serijom 9:1 u posljednjoj minuti okrenuli 100:103 u pobjedu.

Jokićev rekord u tricama

Odličan je bio Norman Powell koji je 26 od svojih 37 koševa ubacio u drugom poluvremenu, a vrlo koristan i James Harden s 23 koša i 16 asistencija, od kojih su mnoge išle upravo na Zupca.

Očekivano, daleko najbolji kod Nuggetsa bio je Jokić. Srpski centar zabio je 41 koš, od čega 21 iza crte za tri poena. Tricu je gađao 7/12, što mu je i rekord po broju ubačaja šuteva za tri poena u NBA ligi.