Srušen rekord Eura po broju žutih kartona na jednoj utakmici

U NERVOZNOJ utakmici s rekordnih 18 žutih i dva crvena kartona, Turska je u Hamburgu pobijedila Češku s 2:1 i kao drugoplasirana reprezentacija skupine F izborila plasman u osminu finala, dok su Česi kao posljednji završili natjecanje.

Turska je povela u 51. minuti golom kapetana Hakana Calhanoglua. Iako je od 20. minute igrala s igračem manje, zbog isključenja Antonina Baraka, Češka je u 66. minuti uspjela izjednačiti, a strijelac je bio češki kapetan Tomaš Souček. Konačnih 2:1 postavio je Čenk Tosun u četvrtoj minuti sučevog dodatka.

Ovaj susret će ući u povijest Eura kao dvoboj s daleko najviše podijeljenih žutih kartona. Njih čak 18, što je za čak osam više nego što je dosad iznosio rekord, a s deset žutih kartona bilo je dosad nekoliko utakmica na Eurima kroz povijest. Rumunjski sudac Istvan Kovacs je od prve minute gubio konce utakmice i na kraju je došlo do toga da je pokazao 18 žutih i čak dva crvena kartona.