Želite skinuti salo na trbuhu? Iznenadit će vas koja je vježba za to najučinkovitija
MNOGIMA od nas teško je odvojiti vrijeme za redovito vježbanje. Neki su prezauzeti, drugi lijeni pa zato preskaču treninge. Ali važnost svakodnevnog vježbanja ne može se dovoljno naglasiti.
"Kako bismo smršavjeli, moramo biti fizički aktivni, a pritom se i dobro hraniti. Jedna vježba ne zahtijeva puno vremena, nikakvu opremu i odlaske u teretanu, a sagorijeva impresivnu količinu kalorija", napisala je nutricionistica Richa iz Indije na Instagramu.
Pitate se što je to? Prema Richi, hodanje bi trebalo postati dio vaše rutine.
"Redovito hodanje nudi mnoge potencijalne zdravstvene prednosti, uključujući brži gubitak težine. To je također jedan od najlakših i najisplativijih oblika vježbanja koje osoba može raditi. Jedan od najučinkovitijih načina za smanjenje sala na trbuhu je redovito sudjelovanje u aerobnim vježbama poput hodanja. Hodanjem milju (1.6 km) sagorijeva se otprilike 100 kalorija", pojasnila je pa navela koje su prednosti svakodnevnog hodanja.
Kako kaže, ono je besplatno, sagorijeva kalorije i olakšava mršavljenje, smanjuje stres i anksioznost, poboljšava raspoloženje, ima mali rizik od ozljeda, smanjuje glad i žudnju, pomaže u kontroli dijabetesa, smanjuje rizik od srčanog udara i pospješuje metabolizam.
"Počnimo hodati 10.000 koraka dnevno za bolje zdravlje i brži gubitak težine", preporučila je.
Dobra vijest je da su stručnjaci zaključili da nije potrebno raditi ni 10 tisuća koraka u danu.
"Cilj od 10 tisuća koraka postignut je jer je bio dopadljiv, lako se pamti i iznad prosjeka je svakodnevnih koraka za većinu ljudi", kaže Thomas Hirai, medicinski direktor u barijatrijskom i metaboličkom zdravstvenom centru u bolnici O'Connor u San Joseu u Kaliforniji za Insider. "Bilo je izazovno, ali dostižno za mnoge ljude."
Ideja o hodanju 10 tisuća koraka dnevno potekla je iz 1965. godine kada je japanska tvrtka Yamasa Clock razvila pedometar nazvan Manpo-kei, što u prijevodu znači "brojač 10 tisuća koraka".
Činjenica je da su neke studije pokazale da 10 tisuća koraka u danu poboljšava zdravlje srca, mentalno zdravlje, pa čak i smanjuje rizik od dijabetesa. Ali da bi netko prehodao 10 tisuća koraka, trebao bi hodati oko dva sata, što je mnogima nedostižno.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati