YouTube, zrcaljenje zaslona, Netflix – evo zašto mame vole Android TV
NEKADA smo imali običan televizor koji je bio vezan uz antenu ili kabel, gledali smo set osnovnih programa, a danas, uz moćne procesore i internetsku povezanost uživamo u interaktivnom sadržaju za odrasle i djecu koji nam pružaju pametni televizori. Među pametnim televizorima postoji Android TV ali postoji i Smart TV. Kako biste lakše donijeli odluku koji televizor kupiti, pročitajte naše smjernice.
Razvojem pametnih televizora s ugrađenom tehnologijom svjedočimo novim vremenima u kojima se način na koji gledamo televizor toliko promijenio da nam televizor više nije potreban samo za gledanje dostupnih programa već ga koristimo i za prikazivanje omiljenih sadržaja s naših telefona, služimo se gomilom značajki koje rastu i razvijaju se iz godine u godinu, a internetska povezanost bolja je nego ikada.
Televizori su do te mjere napredovali da mame mogu sa sigurnošću pokrenuti You Tube Kids aplikaciju koja prikazuje sadržaj za djecu starosti do četiri godine, a pri tome su sigurne da će dijete gledati video sadržaj koji je edukativan, poučan i potiče kreativnost i istraživanje.
Dostupni su nam Android televizori, ali i Smart TV. Ako vam se na prvu možda čini da među njima ne postoje neke znatne razlike, prevarili biste se jer razlike su zaista velike. No, krenimo prvo od objašnjenja što je zapravo Android TV i je li svaki Smart TV, kakav proizvode Samsung ili LG, Android TV.
Što je Android TV?
Android TV idealan je za uživanje u digitalnom sadržaju na velikom ekranu. Koristi se Googleovim operacijskim sustavom Android, za koji ste sigurno čuli već mnogo puta, između ostaloga i prilikom biranja svog novog pametnog telefona. On je interaktivan i pruža vam iskustvo slično onome koje imate na mobitelu samo, naravno, bez mogućnosti telefoniranja. Na Android TV-u možete se koristiti streaming video uslugama poput Netflixa ili HBO GO-a, pregledavati internetske stranice putem ugrađenog preglednika, pratiti društvene mreže, gledati YouTube video. Mogućnosti su zaista razne, od informacijskih usluga poput vremenske prognoze do igranja omiljene igrice. Android TV omogućit će vam da televizijski sadržaj prilagodite sebi, svojim interesima i potrebama.
Koja je razlika između Android TV-a i Smart TV-a?
Razlika između Smart TV-a i Android TV-a prije svega je u operativnom sustavu. I jedan i drugi imaju mogućnost prikazivanja programa putem interneta, kao da imate računalo ugrađeno u televizor, no unatoč tome Smart TV i Android TV znatno se razlikuju. Android TV ima gotovo sve funkcije pametnog televizora, ali radi na operativnom sustavu Android, a Smart TV mogu pokretati i drugi ugrađeni operativni sustavi, ovisno o proizvođaču, pa tako imamo Tizen operativni sustav u Samsungovim televizorima, tvOS u Appleovim televizorima ili WebOS u LG TV-u.
Smart TV u osnovi je najobičniji HDTV koji se može povezati na internet. Njegove značajke su ograničene, aplikacija je manje nego kod Android TV-a, no baš zato što ima manje aplikacija brže će se pokretati. Smart TV koji ima jednostavno sučelje nadoknađuje nedostatak mogućnosti i sadržaja bržim i boljim radom od Android TV-a.
Android TV – mnoštvo aplikacija za idealno iskustvo
Svaki pametni televizor ima pristup brojnim aplikacijama koje su već dostupne na televizoru ili se mogu preuzeti na televizor, baš kao što to radite i s pametnim mobitelom. Na Android TV-u nalazi se Google Play store koji vam omogućuje preuzimanje raznih aplikacija poput Netflixa, YouTubea, mamama važne YouTube for Kids aplikacije i ostalih, dok je kod Smart TV-a koje pokreću Tizen OS ili WebOS broj aplikacija ograničen. Druga važna stavka jest ažurnost aplikacija. Na Android TV-u puno češće dolazi do ažuriranja aplikacija, programeri mnogo brže rješavaju eventualne pogreške i aktivnije rade na daljnjem razvoju. Ta ažuriranja na Android TV-u se događaju automatski dok je televizor povezan na Wi-Fi.
Android TV – kralj korisnih značajki
Android televizori imaju i jednu naizgled nebitnu, ali genijalnu i jako korisnu značajku. Ona se zove glasovni asistent ili Google asistent. Glasovni asistent dostupan je na Android TV-u i pomaže vam pri bržem mijenjanju programa i pretrazi. Pritisnete jedan gumb, kažete koji program želite gledati ili diktirate televizoru što želite pretražiti bez pritiskanja slova kao na Smart TV-u.
Android TV je bolji i zbog još jednog svojstva koje se zove zrcaljenje ekrana. Ta usluga je moguća zbog Google asistenta i Chromecasta ugrađenog u televizor. Zrcaljenje znači da ćete ono što vidite na svom mobitelu moći vidjeti i na ekranu Android TV-a. Sjajna stvar ako vam je koji put ekran mobitela premalen i lakše vam je gledati sadržaj na velikom ekranu, a idealna je ako poželite koji put skupa s djetetom pregledavati fotografije koje ste snimili tijekom zajedničke aktivnosti.
bi Vas mogao zanimati
Uvjetima korištenja i Pravilima o privatnosti