Cibona u Zagrebu izgubila od Krke

U PRVOM susretu četvrtog kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona je u Draženovom domu izgubila od Krke 81:74 upisavši treći poraz. Cibona je dobro ušla u susret, povela je 12:4, imala je i 16:8, ali su gosti do kraja prve četvrtine smanjili zaostatak na 24:20.

Vukovi su na otvaranju druge dionice ponovo imali +8 (28:20), međutim na poluvrijeme se otišlo s košem razlike za domaći sastav (41:40). Treća dionica je pripala zagrebačkom sastavu koji je na ulazu u zadnju dionicu imao pet koševa prednosti (64:59).

Preokret Krke u zadnjoj četvrtini

Krka je sjajno otvorila zadnji period igre. Serijom 13:2 okrenula je rezultat i došla do prednosti 72:66. U završnici utakmice gosti su imali i osam koševa razlike (80:72), a na kraju je završilo 81:74. Slovenski sastav je zadnju četvrtinu dobio s čak 22:10.

Krku je do prve pobjede predvodio Miha Cerkvenik s 22 koša i osam skokova, dok su Tibor Mirtič i Tayler Persons postigli po 13 koševa. Kod Cibone najefikasniji su bili Anthony Barber sa 16 poena i sedam asistencija, te Domagoj Vuković, Filip Bundović i Talib Zanna s po 11 poena. Krka je sada osma, a Cibona deveta.