Razigrani Juventus uvjerljivom gostujućom pobjedom skočio na prvo mjesto Serie A

JUVENTUS je pred praznim tribinama pobijedio 3:0 kod Genoe u šestom kolu Serie A. Genoa je bila kažnjena zatvorenim tribinama zbog nereda na kup-utakmici protiv Sampdorije ovoga tjedna, a danas nije mogla parirati razigranim gostima. Nakon nesadržajnog prvog poluvremena Juventus je u nastavku krenuo goropadno.

U 48. minuti Koni de Winter igrao je rukom u svom kaznenom prostoru, a Dušan Vlahović iskoristio je taj jedanaesterac i doveo goste u vodstvo. Sedam minuta kasnije srpski centarfor lijepo zabija iskosa za 2:0, a treći gol za Staru damu zabija Francisco Conceicao u 89. minuti.

Juventus je imao još nekoliko dobrih šansi za pogodak, a pred kraj je prijetila i Genoa. Hrvatski veznjak Milan Badelj igrao je do 26. minute za Genou, no zbog ozljede je morao napustiti igru. Ovom je pobjedom Juventus privremeno preuzeo vrh talijanskog prvenstva, i to bez primljenog gola. U sljedećem kolu torinski sastav dočekuje Cagliari, a Genoa gostuje kod Atalante.