RB Leipzig deklasirao Augsburg. Briljirao slovenski napadač

U UTAKMICI petog kola Bundeslige RB Leipzig je pred svojim navijačima rezultatom 4:0 deklasirao Augsburg. Prvo ime susreta bio je mladi napadač slovenske reprezentacije Benjamin Šeško. Dvadesetjednogodišnjak koji je prve nogometne korake napravio u Krškom zabio je dva gola.

Šeško je načeo Augsburg u 10. minuti sjajnim prizemnim udarcem s 25 metara, a već pet minuta kasnije povisio je vodstvo na 2:0 udarcem glavom. Posao su dovršili Lois Openda u 46. i Xavi Simons u 57. minuti. Nediljko Labrović branio je cijelu utakmicu za Augsburg.

U drugim utakmicama igranim u istom terminu novi član prvoligaškog društva St. Pauli deklasirao je Freiburg rezultatom 3:0. Wolfsburg i Stuttgart su remizirali rezultatom 2:2, Heidenheim je s 2:0 slavio kod Mainza, a Borussia Mönchengladbach je s 1:0 pobijedila Union Berlin.