Sučić otkrio kako je sudac opravdao crveni karton Livakoviću

LUDU utakmicu odigrale su Poljska i Hrvatska (3:3) u četvrtom kolu Lige nacija u Varšavi. Poljska je povela golom Piotra Zielinskog u 5. minuti. Hrvatska je preokrenula s tri gola u samo šest minuta preko Borne Sose (20), Petra Sučića (24) i Martina Baturine (26). Pred kraj prvog poluvremena Nicola Zalewski (45) je smanjio na 2:3.

U drugom poluvremenu je Sebastian Szymanski (69) pogodio za konačnih 3:3. Hrvatska je od 76. minute igrala s igračem manje nakon što je kontroverzno isključen Dominik Livaković. On je nakon što je ispucao loptu zakačio Roberta Lewandowskog. Zbog toga mu je španjolski sudac Alejandro Hernandez dao crveni karton. To je izazvalo burne reakcije hrvatskih igrača, izbornika i javnosti.

Petar Sučić bio je blizu suca kada je isključio golmana Hrvatske te otkriva kako je opravdao odluku o kojoj se priča: "Ja nisam vidio crveni, samo sam se okrenuo i vidio da vadi crveni karton. Rekao je da ga je u produžetku udario, volio bih to vidjeti", izjavio je za Novu TV.