VIDEO Chelsea pobijedio West Ham 0:3. Briljirao napadač Nicolas Jackson

U PRVOJ utakmici 5. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je kao gost svladao West Ham United 0:3. Gosti su nakon manje od 20 minuta već imali prednost od 2:0 golovima Nicolasa Jacksona (4', 18'), a konačni rezultat postavio je Cole Palmer (47') na samom startu drugog poluvremena.

Bila je to sjajna utakmica za 23-godišnjeg napadača Chelseaja Jacksona, koji je, osim što je zabio dva gola, asistirao Palmeru za treći. Nakon ovog susreta Jackson je stigao na drugo mjesto ljestvice strijelaca Premier lige s četiri pogotka, odmah iza Erlinga Haalanda, koji je zabio već devet golova.

Trećom gostujućom pobjedom u sezoni Chelsea je nakratko skočio na drugo mjesto ljestvice s 10 bodova, koliko imaju i treći Arsenal te četvrti Newcastle United, dok dva boda više ima vodeći Manchester City. West Hamu je ovo treći domaći poraz u isto toliko utakmica te je trenutačno 14. s četiri boda.