VIDEO Napadač Dinama asistirao za golčinu koja je njegovu državu odvela na Kup nacija

KRILNI napadač Dinama Nathanael Mbuku asistirao je u pobjedi DR Konga kod Tanzanije 2:0. Tom je pobjedom DR Kongo osigurao plasman na Afrički kup nacija, koji se igra u prosincu 2025. i siječnju 2026. godine.

Mbuku je asistirao za prvi pogodak na utakmici, koji je pao tek u 87. minuti. Preciznim ubačajem s desne strane pronašao je Meschacka Eliju, koji je sjajno zahvatio loptu iz voleja i zabio za 1:0. Pogodak pogledajte OVDJE. Elia je zatim u 93. minuti postigao i drugi gol te postavio konačnih 2:0.

Podsjetimo, 22-godišnji Mbuku stigao je ovog ljeta u Dinamo iz bundesligaša Augsburga za nešto manje od pola milijuna eura. Dosad je za zagrebački klub na terenu proveo tek malo više od sat vremena. U sva četiri nastupa ulazio je s klupe - triput u SuperSport HNL-u i jednom u SuperSport Hrvatskom kupu.