Hrvatska U-17 reprezentacija pobijedila Nizozemsku i zauzela 1. mjesto u skupini

NAKON remija s domaćinom Albanijom i uvjerljive pobjede protiv Farskih otoka hrvatski U-17 reprezentativci pobijedili su Nizozemsku 3:1 u trećem kolu te zauzeli sam vrh kvalifikacijske skupine 3 sa sedam bodova, ispred Nizozemske koja ih ima šest.

Za vodstvo je pogodio P. Horvat u 16. minuti, da bi potom s dva pogotka Hrvatsku na teško dostižnu prednost odveo Kusanović, u 22. i 35. minuti. Poraz Nizozemske smanjio je Acheampong u 76. minuti. Hrvatska će tako kvalifikacije za europsku smotru nastaviti u Ligi A drugog kvalifikacijskog kruga.

Odmah po završetku utakmice čestitku izborniku Marijanu Budimiru uputio je predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Marijan Kustić, prenio je službeni portal Hrvatskog nogometnog saveza.