City do kraja sezone ostao bez jednog od najboljih igrača

MANCHESTER CITY i Arsenal remizirali su rezultatom 2:2 u derbiju petog kola engleske Premier lige. City je poveo pogotkom Erlinga Haalanda u devetoj minuti, no Arsenal je preokrenuo u prvom poluvremenu golovima Riccarda Calafiorija i Gabriela Magalhaesa. John Stones zabio je u 98. minuti za remi. Za City su problemi počeli u 12. minuti kada je njihov veznjak Rodri (28) legao na travnjak u bolovima. Uhvatio se za nogu i završio skoro u suzama.

Dan nakon utakmice stigle su još gore vijesti za City. Pep Guardiola ostao je bez ponajboljeg igrača vrlo vjerojatno do kraja sezone. Španjolskom veznjaku stradali su križni ligamenti desnog koljena, koji su popucali. Pred Rodrijem je gotovo sigurno pauza od najmanje sedam, osam mjeseci.

Umjesto Rodrija ušao je Mateo Kovačić, koji bi ga trebao zamijeniti u sljedećem periodu. Rodri je ove sezone skupio 156 minuta. Jedan je od najboljih veznjaka svijeta, a za City je u 260 utakmica zabio 26 golova te 30 puta asistirao.