Futsal: Hrvatska sjajna na startu kvalifikacija za SP, briljirali Omišani i dinamovci

HRVATSKA futsal reprezentacija uvjerljivom je pobjedom u dvorani Vijuš u Slavonskom brodu započela svoj put u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo koje se igra 2024. godine. S 5:1 bili su bolji od Mađarske. Podsjećamo, u skupini je još Izrael s kojim Hrvatska igra u srijedu. Prvoplasirana momčad ide u iduću rundu kvalifikacija, kao i četiri najbolje drugoplasirane momčadi.

Hrvatska je teško otvorila utakmicu, a prvi gol čekala je deset minuta, kad je precizan bio pivot Olmissuma Antonio Sekulić. Tri minute kasnije Dinamov Kristian Čekol povisuje rezultat, a u 15. je već 3:0. Još jedan igrač Dinama, Luka Perić, asistirao je toniju Jelaviću iz hrvatskog prvaka, makarskog Novog vremena.

Gosti su se vratili u život golom Akosa Harnischa u 16. minuti, ali je Olmissumov Josip Jurlina već u 18. vratio sve na tri razlike. Konačni rezultat postavio je još jedan igrač Olmissuma, Marko Kuraja.