Hrvatska je pobjedom nastavila povijesni niz započet prije točno dvije godine

HRVATSKA je pobijedila Armeniju na gostovanju 1:0 u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. Gol za pobjedu zabio je Andrej Kramarić u 14. minuti, a reprezentacija Zlatka Dalića imala je još niz prigoda i za uvjerljiviju pobjedu na ovom gostovanju. Hrvatska je sada lider kvalifikacijske skupine, a u listopadu i studenom veliki je favorit za prvo mjesto te potvrdu plasmana na završni turnir.

Uz to, Hrvatska je u Armeniji nastavila svoj povijesni niz. Naime, Hrvatska na gostujućim utakmica ima deset uzastopnih pobjeda, a taj niz bi mogao još potrajati. Započeo je pobjedom 1:0 kod Slovačke 4. rujna 2021. u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022. u Kataru. Tada je gol za pobjedu zabio Marcelo Brozović u 86. minuti. Nakon toga Hrvatska je u preostalim kvalifikacijskim utakmicama te Ligi nacija nastavila nizati gostujuće pobjede.