VIDEO Napulj je gorio i bio spreman za slavlje, a onda je pala ova golčina

Screenshot: Twitter

PROSLAVA osvajanja naslova prvaka Italije nogometaša Napolija odgođena je za barem tri dana nakon što su u susretu 32. kola na svom stadionu protiv lokalnog rivala Salernitane odigrali 1:1. Nakon 1:3 poraza Lazija na gostovanju kod Intera ranije u nedjelju, Napoliju je za teoretsko osiguranje trećeg naslova prvaka Italije, a prvog nakon 1990. godine, bila potrebna pobjeda protiv Salernitane na svom Diegu Maradoni.

Kada je Mathias Olivera u 62. minuti bio najviši u skoku i glavom zabio za 1:0, činilo se kako će se upravo to i dogoditi te kako će Napoli osigurati naslov šest kola prije kraja. No, u 84. minuti Boulaye Dia je prihvatio loptu na desnom krilu, prevario Victora Osimhena i zatim snažnim i preciznim udarcem iskosa svladao Alexa Mereta za konačnih 1:1.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ POGODAK SALERNITANE

Vodeći Napoli sada ima 79 bodova, 18 više od drugog Lazija, pa mu je do kraja prvenstva za teoretsko osiguranje naslova potreban samo jedan bod iz šest utakmica ili da Lazio ne pobijedi u svih preostalih šest dvoboja.