Barcelona nastavila savršen start u La Ligi. Pobijedila je Villarreal u gostima 5:1

NOGOMETAŠI Barcelone nastavili su igrati u sjajnoj formi na startu nove sezone španjolske La Lige. U šestom kolu su pobijedili Villarreal u gostima 5:1. Barcelona je i dalje maksimalna, ima svih šest pobjeda, odnosno četiri boda je ispred madridskog Reala. Jedina loša vijest za Katalonce s ovog susreta je teža ozljeda koljena prvog vratara Ter Stegena.

U prvom poluvremenu nezadrživ je bio Robert Lewandowski, koji je zabio pogotke u 20. i 35. minuti za 2:0 gostiju. Ayoze Perez je u 38. smanjio na 2:1, ali kratkog daha je bio taj povratak domaćina. U nastavku je Barcelona postigla još tri pogotka.

Prvo je Pablo Torre u 58. minuti povećao na 3:1, a potom je domaćina definitivno slomio Raphinha s dva pogotka, u 74. i 83. minuti. Posebno treba izdvojiti asistenta Laminea Yamala za zadnji gol na susretu jer je to učinio na fantastičan način, vanjskim dijelom kopačke je poslao sjajnu dugu loptu za strijelca. Villarrealu je ovo bio premijerni ligaški poraz u novoj sezoni.