Hrvatska futsal reprezentacija otvorila Svjetsko prvenstvo porazom od Tajlanda

HRVATSKA futsal reprezentacija izgubila je 1:2 od Tajlanda u prvoj utakmici skupine B Svjetskog prvenstva. Ronnachai Jungwongsuk i Muhammad Osamanmusa zabili su za Tajlanđane, dok je za Hrvatsku pogodio Antonio Sekulić. Hrvatska je bila bolja u prvom poluvremenu.

Momčad Marinka Mavrovića imala je puno više udaraca u prvom dijelu, no Tajlanđani su stigli u vodstvo pogotkom Osamanmuse u trećoj minuti. Na ulasku u drugo poluvrijeme Hrvatska je imala dobre šanse, no nije uspjela zabiti. Nakon pola sata igre pogodio je i Jungwongsuk. Antonio Sekulić smanjio je na 1:2, no Hrvatska nije mogla ni do remija. Tajlanđani mogu zahvaliti i svom golmanu Arutu Senbatu, koji je imao nekoliko fantastičnih obrana.

Hrvatska se na Svjetsko prvenstvo u futsalu plasirala nakon 24 godine bez nastupa. U skupini ju čekaju još utakmice protiv Brazila u utorak i protiv Kube u subotu. Svjetsko prvenstvo igra se u Uzbekistanu.