Split pobijedio vodeću momčad ABA lige

KOŠARKAŠI Splita u susretu su 5. kola regionalne ABA lige kao domaćini na Gripama svladali Megu sa 90:80. Shannon Shorter je sa 22 koša bio najefikasniji u sastavu Splita, David Škara je dodao 19, dok je Bogoljub Marković sa 18 ubačaja i 17 skokova predvodio Megu, prvu momčad na ljestvici ABA lige.

Protiv dosad neporažene Mege Split je kontrolirao rezultat od samoga starta. U prvih deset minuta hrvatski doprvak je stvorio osam poena prednosti, tu razliku održavao do poluvremena, da bi u trećoj četvrtini pobjegao i na 15 razlike. Završio je utakmicu na ugodnih +10

Iako se Mega sredinom posljednje dionice primaknula na sedam poena minusa, Split je taj nalet odbio te mirno priveo dvoboj kraju. Split je ovom pobjedom stigao na omjer pobjeda i poraza 2-3, dok je Mega na 4-1.