Rebićev Lecce ispao iz kupa od drugoligaša

NOGOMETAŠI Leccea svoj su ovosezonski put u talijanskom kupu okončali u drugom kolu, drugoligaš Sassuolo je slavio u Lecceu s 2:0. Do prošle sezone je Sassuolo bio standardni prvoligaš, ali je potom ispao i trenutačno se nalazi u Serie B, na trećem mjestu drugoligaške ljestvice.

No, u ovom slučaju je drugoligaš bio bolji od prvoligaša iz Leccea za koji je od 46. minute zaigrao hrvatski nogometaš Ante Rebić, kojem je to bio četvrti nastup za talijansku momčad otkad je stigao iz turskog Bešiktaša. Sassuolo je poveo u 13. minuti golom Tarika Muharemovića, nakon čega je domaći sastav pritiskao, nizao šanse i tražio izjednačenje.

U 78. minuti je opasno zaprijetio upravo Rebić, a odmah nakon toga je nekadašnji hrvatski reprezentativac izgubio loptu i gosti su postigli drugi pogodak. Strijelac je bio Luca D'Andrea te je odveo svoju momčad među 16 najboljih.