VIDEO Majstorije Modrića protiv Škotske. Sopić: Poslao je McTominaya po koštice

Screenshot: Sportklub

HRVATSKA reprezentacija pobijedila je na Maksimiru Škotsku 2:1 u trećem kolu Lige nacija. Igor Matanović i Andrej Kramarić zabili su za Hrvatsku, dok je Duje Ćaleta-Car zabio autogol. Odličnu utakmicu odigrao je Luka Modrić, koji usprkos svojim godinama nastavlja biti ključan za Dalića i Hrvatsku. Dvije su situacije u kojima je posebno oduševio.

Prva situacija je iz 55. minute, kada je Modrić dobio loptu na rubu škotskog šesnaesterca, iskosa je gađao suprotne rašlje, no udarac je izvrsno obranio 41-godišnji Craig Gordon. Samo 10 minuta kasnije Modrić je ponovno bio blizu toga da zabije gol.

Dobio je loptu gotovo na centru igrališta pa krenuo u trk prema golu. Prvo je sjajno izbacio jednog od najboljih igrača Škotske, Scotta McTominaya, a onda pokušao uputiti plasirani udarac u suprotni kut, no lopta je prošla pored gola. "Poslao je McTominaya po koštice na istočnu tribinu", rekao je u studiju Nove TV Željko Sopić, stručni komentator za današnji susret. Modrićeve poteze pogledajte OVDJE.