Antonio Grabić osvojio broncu na boksačkom Europskom prvenstvu do 22 godine

HRVATSKI boksač Antonio Grabić (21) osvojio je brončanu medalju u kategoriji do 80 kilograma na Europskom prvenstvu do 22 godine koje se održava u Sofiji. Grabić je u polufinalu izgubio jednoglasnom odlukom sudaca od Francuza Cesara Yojerlina (20), no u boksu se već polufinalistima dodjeljuje minimalno brončana medalja.

To je treća europska medalja za Grabića, nakon dvije osvojene na europskim prvenstvima kadeta i juniora. Dečko iz Dubrave i član Leonardo Boxing Cluba za medalju je morao pobijediti tri jaka suparnika iz Austrije, Irske i Izraela. Kao i Yojerlinu, polufinale mu je bilo četvrti meč u šest dana.

Hrvatski boksački savez podsjeća da su hrvatski borci ove godine osvojili 13 medalja na europskim prvenstvima seniora, seniora U-22, mlađih seniora, juniora i kadeta.

ANTONIO GRABIĆ (21) OSVOJIO BRONČANU MEDALJU NA EUROPSKOM PRVENSTVU ZA SENIORE U-22 U SOFIJI! Naš mladi prvak iz Dubrave...

Objavljuje Croatian Boxing Federation - Hrvatski boksački savezČetvrtak, 17. listopada 2024.