Varteks izbacio Dinamo iz Kupa, Rijeka bolja od Slavena

ĆIRIN Varteks uspio je zadržati prednost iz prve utakmice od 1:0, te je eliminirao Dinamo iz Hrvatskog nogometnog kupa. U polufinalu će se uz Varteks i Hajduk naći i Rijeka koja je remizirala sa Slaven Belupom.

U 20. minuti Dinamo je išao u kontru, Da Silva, Mujčin i Ljubojević odigrali su odlično, no Brazilac je pogodio Varteksovog vratara sa 6-7 metara udaljenosti iako ga nije nitko ometao.

U 38. minuti Buljat je odlično ubacio u šesnaeterac Varteksa, ali varaždinska obrana je sigurna.

U 40. minuti Lubojević s pet metara glavom pokušava, ali loptu Varaždinci izbacuju u korner.

Gotovo cijelo vrijeme igra se na polovici Varteksa, ali rješenje za Ćirinu obranu Lončarević nema.

U 43. minuti odličnu priliku imao je Varteks. Halilović je išao sam prema Vasilju, koji mu je uklizao i izbio loptu.

Početak drugog poluvremena nije donio ništa novog. Dinamo i dalje napada, ali golova nema.

U 25. minuti drugog dijela u duelu Da Silve i Jančevskog Dinamovci su tražili jedanaesterac, no splitski sudac Pavić Da Silvi je pokazao žuti karton.

Sve je više nervoze u igri Dinama.

15 minuta prije kraja Sedloski je pucao točno u Varteksovog vratara iako je bio neometan.

10 minuta prije kraja susreta Štrok je izborio slobodan udarac. No, ništa ni od toga.

Dinamo napada, ali igrači su nedovoljno precizni.

U posljednjoj minuti Sedloski je pokušao glavom svladati Koprića, ali mladi Dinamov vratar odlično je reagirao.

U posljednjoj minuti susreta Vasilj, koji se pridružio napadu Dinama, glavom je zatresao mrežu Varteksa, ali bio je u zaleđu.

Već u 3. minuti Rijeka je došla do vodstva pogotkom Mitua.

U 8. minuti Slaven Belupo iz jedanaesterca izjednačuje pogotkom Muse.

Od 54. minute pogotkom Posavca iz jedanaesterca Slaven Belupo vodi s 2:1.