Gvardiol je bio igrač utakmice protiv Wolvesa. Ovo je njegova statistika

MANCHESTER CITY stigao je do nove pobjede. U osmom kolu Premier lige pobijedio je Wolverhampton 1:2. Jorgen Strand Larsen pogodio je za domaćine, a za goste su zabili hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol i John Stones za pobjedu u 95. minuti.

Dvadesetdvogodišnji reprezentativac Hrvatske poentirao je u 33. minuti. Zabio je prekrasan gol svojom slabijom desnom nogom, kojom je naciljao suprotne rašlje s dvadesetak metara iskosa. Asistirao mu je Jeremy Doku, a majstorski gol našeg braniča pogledajte OVDJE.

Brojke svjedoče o sjajnoj utakmici

Iako se o pogotku najviše priča i piše, to nije jedino što smo vidjeli od Gvardiola protiv Wolvesa. Sofascoreova statistika i ocjena od 8.6, koja ga čini igračem utakmice, daju do znanja da je Gvardiol i bez pogotka odigrao izrazito dobru utakmicu.

Imao je 131 dodir s loptom, od toga 117 dodavanja, kojih je 109 poslao precizno, a dobio je i 2 od 3 duela te oduzeo jednu loptu. Bio je raspoložen i kreatorski, pa je tako suigračima uputio tri ključna dodavanja.

Grafika: Sofascore