Čudesna utakmica Lakersa. Gubili su s 22 koša razlike i uvjerljivo slavili

KOŠARKAŠI Los Angeles Lakersa stigli su do druge pobjede u drugoj utakmici sezone u NBA ligi nakon što su čudesnim preokretom pred svojim navijačima pobijedili Phoenix Sunse. Lakersi su tijekom druge četvrtine imali zaostatak od 22 koša razlike, a susret su riješili u svoju korist rezultatom 123:116.

Sunsi su sjajno otvorili utakmicu i šutom 15/22 stigli do prednosti od 15 poena u prvoj četvrtini, a nju su početkom druge i povisili do 48:26. Koji trenutak kasnije započeo je preokret koji će rezultirati uvjerljivom pobjedom domaćina.  Lakersi su do poluvremena smanjili prednost Sunsa na jednoznamenkast broj koševa, a početkom treće četvrtine nakratko i preuzeli vodstvo.

Davisov sjajan start u sezonu

Uslijedila je serija gostiju za novu prednost, no od posljednjih minuta treće četvrtine pa sve do kraja utakmice Lakersi su preuzeli kontrolu i povećavali razliku koja je u jednom trenutku iznosila i 12 poena. Na ulasku u zadnju minutu igre imali su 121:111.

Anthony Davis s 35 koševa i osam skokova, Austin Reaves s 26 poena i osam asistencija te LeBron James s 21 košem i osam asistencija bili su najbolji u preokretu Lakersa. Kod Sunsa je Kevin Durant zbacio 30, a Devin Booker dodao 23 koša.

Davis je u prošloj utakmici ubacio 36 i imao 16 skokova, a sad opet išao preko 30 poena. Postao je time prvi igrač Lakersa od 2005. godine koji je u prve dvije utakmice u sezoni ubacio 30 ili više. Zadnji koji je prije njega to napravio bio je Kobe Bryant. Također, Lakersi nisu u sezonu krenuli s omjerom 2:0 još od sezone 2010./11.