Spektakl između Young Boysa i Galatasaraya, Salzburg na korak do Lige prvaka

VEČERAS su odigrane četiri utakmice play-offa Lige prvaka. Švicarski prvak Young Boys je kod kuće u Bernu pobijedio Galatasaray s 3:2. Švicarci su imali 2:0, pogodili su stativu i činilo se da imaju utakmicu pod kontrolom. A onda je u 66. minuti za Galatu ušao Michy Batshuayi.

Belgijanac koji je ovog ljeta stigao iz najvećeg rivala Fenerbahčea samo desetak sekundi po ulasku u igru slavio je gol za 2:1. Svega pet minuta kasnije Batshuayi je postigao još jedan gol za 2:2. Turci su nakon toga imali nekoliko šansi za preokret, ali su u 84. uništili sve dobro što su napravili. Bardakci je u 84. minuti rukom zaustavio loptu na putu k mreži. Dobio je drugi žuti karton, a Young Boysi penal koji Filip Ugrinić pogađa za 3:2.

Salzburg je napravio ogroman korak prema grupnoj fazi Lige prvaka. Austrijski prvak je s 2:0 savladao kijevski Dinamo i na domaćem terenu u uzvratu će imati veliku prednost. Golove za Salzburg zabili su Nene u 29. i Kaergaard s bijele točke u 50. minuti. Blizu Lige prvaka je i praška Sparta. Češki velikan je s 2:0 slavio na gostovanju kod švedskog Malmoa.

Liga prvaka, doigravanje - prve utakmice

Dinamo Kijev - Salzburg           0:2 (Nene 29, Kjaergaard 50 - 11 m)
Malmo - Sparta Prag               0:1 (Stryger Larsen 31 - ag, Ryneš 89)

Midtjylland - Slovan Bratislava   1:1 (Chilufya 79 / Blackman 59)
Young Boys - Galatasaray          3:2 (Monteiro 3, 45 + 4, Ugrinić 86 - 11 m / Batshuayi 67, 72)