Tudor za povijest Marseillea. Srušio rekord argentinske legende

MARSEILLE Igora Tudora je u utakmici 18. kola s 2:0 slavila na gostovanju kod Troyesa. Marseille je poveo već u 10. minuti golom Mbembe glavom nakon prekida, a na 2:0 je povisio Veretout u prvoj minuti drugog poluvremena nakon fantastične akcije po desnoj strani. Bila je to peta uzastopna pobjeda Marseillea u prvenstvu Francuske.

Također, ovom pobjedom Tudor piše povijest slavnog kluba iz Marseillea. U svojoj debitantskoj sezoni u francuskom prvenstvu na klupi Olympiquea je u prvih 18 kola osvojio 39 bodova i tako je pretekao legendarnog Argentinca Marcela Bielsu.

Slavni Argentinac je u sezoni 2014./2015. osvojio 38 bodova u prvih 18 kola, a Tudor nakon današnjeg kola ima bod više. Niti jedan trener Marseillea u 21. stoljeću nije ostvario ovakav učinak u prvih 18 kola kao Tudor.