Rijeka izbacila petoligaša u Kupu. Pašalić zabio dva gola

RIJEKA je pobijedila Bednju 3:0 u osmini finala SuperSport Hrvatskog kupa. Iako su Riječani po običaju u ovoj fazi Kupa trebali gostovati kod niželigaša, utakmica je odigrana na Rujevici. Naime, Bednja kao vodeći klub Elitne ŽNS Varaždin (peti rang) nije dobila dopuštenje policije za organizaciju utakmice na njihovu igralištu, koje ne zadovoljava potrebne uvjete. Stoga je upućen zahtjev Hrvatskom nogometnom savezu o zamjeni domaćinstva, pa je Bednja formalno bila domaćin na riječkom stadionu.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, dok su u drugom dva pala u razmaku od tri minute. Oba puta strijelac je bio Marko Pašalić. Prvi je zabio glavom u 59. minuti nakon ubačaja Gabrijela Rukavine, a drugi sjajnim prizemnim udarcem s više od 20 metara.

Posljednji pogodak Rijeke u 90. minuti postigao je 18-godišnji napadač Šimun Butić. Momčad trenera Radomira Đalovića time je prošla u četvrtfinale SuperSport Hrvatskog kupa.