Mladi hrvatski reprezentativac debitirao za Bayern

NOGOMETAŠI Bayerna slavili su na gostovanju kod Augsburga 3:2 i ostali pratitelji lideru Bayeru. Bavarci su slavili golovima Aleksandra Pavlovića iz 23., Alphonsa Daviesa iz sudačke nadoknade prvog dijela i Harryja Kanea iz 58. minute.

Oba pogotka domaćina postigao je Ermedin Demirović, i to u 52. i četvrtoj minuti nadoknade drugog poluvremena. Manuel Neuer je u 88. minuti obranio penal Michelu. Hrvatski napadač Dion Drena Beljo ušao je u 62. minuti za Augsburg, a za Bayern je debitirao Lovro Zvonarek (18).

Mladi hrvatski veznjak ušao je u 97. minuti umjesto strijelca Pavlovića koji se ozlijedio. Zvonareku su ovo bile prve minute u dresu seniorske momčadi. U posljednje vrijeme Thomas Tuchel ga redovno poziva u prvu momčad.

Zvonarek je u Bayern stigao iz Slaven Belupa za 1.8 milijuna eura u ljeto 2022. godine. Igrao je za drugu momčad, za koju ove sezone ima 16 nastupa, šest golova i šest asistencija kroz 1308 minuta igre.